opencart-amp-for-mobile

بهینه سازی صفحه موبایل در فروشگاه ساز اپن کارت با ماژول amp

 AMP چیست و چگونه در سئو به شما کمک میکند؟

آیا تا بحال برایتان پیش آمده است که زمانی که با تلفن همراه یا تبلت خود وارد سایتی میشوید آنقدر سایت مورد نظر دیر بصورت کامل نمایش داده شود که ترجیح دهید به سایت دیگر مراجعه کنید؟ اگر میخواهید سایت شما در این شرایط قرار نگیرد ، پیشنهاد ما به شما استفاده از نسخه amp است. اگر میخواهید بدانید که این نسخه چه تاثیری در طراحی سایت و سئو شما میگذارد با ما همراه باشید .

amp چیست و از کجا آمده است ؟

amp  (یا Accelerated Mobile Pages) به صفحات موبایلی که شتاب یافته در سال 2015 از سوی گوگل معرفی شد. این شرکت بعد از بررسی میلیون ها سایت در نسخه موبایل به این نتیجه رسید که سرعت کندی سایت ها در نسخه موبایل کاربران را کلافه کرده است و هم صاحبان سایت ها را. در نتیجه تصمیم به انتشار نسخه جدید و سبک اما محدود برای نمایش سایت ها در نسخه موبایل کرد به نام AMP

مزایای دیگر amp

AMP متکی به AMP HTML است ، یک چارچوب باز جدید که کاملاً از فن آوری های وب موجود ساخته شده است و به وب سایت ها امکان ایجاد صفحات وب با وزن سبک را می دهد. استفاده از AMP برای صفحات وب نه تنها سریعتر آن صفحه را بارگیری می کند بلکه رتبه بالاتری به آن صفحه در لیست نتایج Google می دهد.

یکی دیگر از مزایای مهم استفاده AMP برای وب سایت شما این است که ، اگر اتصال داده کاربر کند باشد (اینترنت ضعیف باشد) ، صفحات وب AMP صرف نظر از سرعت اتصال سریعتر بارگیری می شوند.

تمام صفحاتی که در صفحات موبایل شتاب گرفته شده اند ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، دارای یک نماد رعد و برق کوچک در لیست گوگل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید